کانون همپاس

درباره کانون

بیولوژی پدیدایی و هومیوپاتی
بحث بنیادى ما در این سایت به توصیف جهانى در چارچوب "پدیدایی" مى‌پردازد که تنها بر اساس یک قانون و بنابراین، یک معادله ”رشد“ مى‌کند (”پدید مى‌آید“). تا آنجا که به کاربردهای چارچوب پدیدایی مربوط می شود، اساس کار بر مهندسی اطلاعات استوار است. چارچوب "پدیدایی" از طریق آکادمی فیزیک نظری ناصری به علاقمندان ارائه گردیده است و بنا داریم کاربردهای پدیدایی در بیولوژی و پزشکی را -که نزدیکی زیادی با سیستم پزشکی هومیوپاتی کلاسیک دارد- از طریق کانون همپاس با شرکت کنندگان سال‌های اخیر دوره‌های بیولوژی پدیدایی و نیز دانش آموختگان سالهای ۱۳۷۳ تا ۷۴ که هومیوپاتی کلاسیک را در دانشگاه ارومیه و دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد تهران فرا گرفته‌اند به اشتراک بگذاریم.
چارچوب پدیدایی به بررسی فرآیند رشد در موجودات زنده اعم از گیاهان، جانوران و در نهایت انسان می‌پردازد و فرآیند تکوین (تغییر سیستم‌های زنده در زمان) که منجر به پدیدآمدن ساختارها و رفتارهای گوناگون چه به لحاظ فیزیولوژیکی و چه به لحاظ سایکولوژیکی می‌شود را مورد مطالعه قرار می‌دهد.
هر بیولوژی در وهله اول می‌بایست تعریفی از سلامتی یک سیستم زنده ارائه نماید که بر اساس این تعریف بتواند بیماری (pathos) را انحرافی از حالت سلامتی معرفی کند.
هر موجود زنده بر اساس میزان پیچیدگی (complexity) که دارد می‌تواند انحرافات متعددی از حالت سلامتی را نشان بدهد. بدیهی است که هر موجود هر چقدر پیچیده‌تر باشد تعداد pathos های بیشتری را می‌تواند بروز دهد. بنابراین در انسان به عنوان پیچیده‌ترین سیستم زنده، بیشترین و متنوع‌ترین انحراف از حالت سلامت می‌تواند در طی زمان بروز نماید. در کنار هر بیولوژی، باید یک پاتولوژی وجود دشته باشد که وظیفه‌اش تعریف این اختلالات (pathos)هاست. و مسلما در کنار همه این‌ها یک سیستم مداوا (therapeutic) باید شکل بگیرد که وظیفه‌اش این باشد که به کمک داروهایی که معرفی می‌نماید آن اختلال مشخص را در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه و عارضه جانبی و ترجیحاً بدون هیچ عارضه جانبی مداوا نموده و موجود زنده را به سلامتی بازگرداند.
تمامی تعریف‌های بالا در مورد بیولوژی پدیدایی صدق می‌کند و به دلیل نگاه متفاوتی که این مدل به سیستم‌های زنده دارد، سلامتی و بیماری هم در این دیدگاه، متفاوت از دیدگاه‌های رایج تعریف می‌شود. اطلاعاتی که این مدل در اختیار ما قرار می‌دهد مکمل اطلاعات موجود در دیدگاه‌های رایج است.
مسلم است که سیستم مداوایی که در چارچوب پدیدایی ارائه می‌شود باید قادر باشد اختلالات را در همان سیستم متفاوتی که تعریف شده‌اند از بین ببرد. بنابراین باید از داروهای خاصی که متفاوت از داروهای منطبق با دیدگاه‌های رایج است و در چارچوب روش پدیدایی تولید شده‌اند بهره گرفت. بنابراین چنین داروهایی باید بتوانند اختلالات مورد نظر را در کمترین زمان ممکن مداوا نمایند و بدون عارضه جانبی بیمار را بهوضعیت سلامتی باز گرداند. نام این سیستم درمانی را پزشکی پدیدایی گذاشته‌ایم. پزشکی پدیدایی تا جایی که به فلسفه و تئوری مداوا مربوط می‌شود، همخوانی نزدیکی با هومیوپاتی کلاسیک دارد.
برای اطلاعات بیشتر می توانید علاوه بر ویدئوهای معرفی کانون همپاس و معرفی بیولوژی پدیدایی ویدئوی های متنوعی را در بخش ویدئو های آموزشی ملاحظه نمایید.

بنیان‌گذار، هیات مدیره و اجرایی کانون
کانون همپاس (بیولوژی پدیدایی و هومیوپاتی) با هدف معرفی کاربردهای عملی مدل پدیدایی در بیولوژی و پزشکی، و تجهیز هومیوپاتی کلاسیک با دستاوردهای حاصل از این مدل، در سال ۱۳۹۹ خورشیدی توسط دکتر مسعود ناصری بنیاد نهاده شد. (سایت مرجع مدل پدیدایی: natphys.net )

هیات مدیره اصلی:
دکتر مسعود ناصری (فوق تخصص chaos و روش های عددی - استاد و بنیانگذار آموزش هومیوپاتی در ایران)
دکتر طهمور آزمکان (متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه - پزشک هومیوپات)
دکتر منوچهر معتمدیان (متخصص مغز و اعصاب - پزشک هومیوپات)
پگاه برادران (بیولوژیست - هومیوپات)
مهدی اکبری (مهندس انفورماتیک - هومیوپات)

هیات مدیره افتخاری:
دکتر فاضل حمید بهنام (پزشک-هومیوپات)، دکتر حمیرا ادیبی (پزشک-هومیوپات)، دکتر رضا امیدفرد (دندانپزشک-هومیوپات)، دکتر علی زارعی (روانپزشک-هومیوپات)، دکتر فرید مفید (پزشک-هومیوپات)، مهندس جانسون چلبی (مهندس برق- دانش آموخته هومیوپاتی)، بهبود ناصری (فرهنگی- دانش آموخته هومیوپاتی)

کادر آموزش: دکتر مسعود ناصری، دکتر طهمور آزمکان، دکتر فاضل حمید بهنام، پگاه برادارن

هیات اجرایی:
پگاه برادران (دبیرکانون)، معصومه صفری (روابط عمومی)، پردیس برادران (پشتیبانی اعضا- ثبت نام)، بابک حافظی (پشتیبان فنی سایت)

هیات تحریریه:
جانسون چلبی، فاطمه صادقی، پردیس برادران، بنفشه دیانتی، منیره جوادی

اهداف کانون
۱) انتقال دستاوردهای جدید علمی (در چارچوب پدیدایی) و تجربیات کاربردی به دانش آموختگان هومیوپاتی در قالب وبینارها و دوره‌های آموزشی
۲) گردهم آمدن دانش آموختگان هومیوپاتی کلاسیک اعم از پزشک و غیرپزشک با هدف تبادل دانش و تجربیات
۳) یکپارچه سازی آموزه های نظری و کاربردی هومیوپات‌های کلاسیک تجربی
۴) برقراری ارتباط بین هومیوپات‌های فارسی زبان در کشورهای مختلف
۵) آموزش نسل جدیدی از هومیوپات‌ها در چارچوب مدل پدیدایی با اولویت بازآموزی هومیوپات‌هایی که قبلا در هومیوپاتی کلاسیک آموزش دیده اند.

مزایای عضویت در کانون همپاس
1) بهره‌مندی از موضوعات مندرج در اهداف کانون.
2) استفاده از امکانات موجود و آتی سایت کانون شامل: فایل‌ها و ویدیوهای آموزشی و سمینارهای تخصصی آنلاین و آفلاین ...
3) امکان مشارکت در رویدادهای کانون با تخفیف های ویژه اعضا شامل ثبت‌نام و شرکت در دوره‌های تخصصی برگزار شده توسط کانون، سمینارهای ویژه با حضور هومیوپات‌های بین المللی، ...
4) بهره‌مندی از امکانات فروم تخصصی (کافه ناصری) به منظور بحث و تبادل نظر و پرسش و پاسخ پیرامون مباحث ارائه شده در کانون (ویژه عموم اعضا) و تبادل تجربیات درمانی و معرفی کیس (ویژه پزشکان هومیوپات).
5) امکان مشارکت در کارگروه های تحقیقاتی، آموزشی و درمانی.

شرایط عضویت کانون
داوطلبین عضویت در کانون (اعم از پزشک و غیر پزشک) می‌بایست حداقل دارای یکی از شروط زیر باشند:
1) گذراندن دوره‌های هومیوپاتی کلاسیک در گذشته (از سال ۱۳۷۳ به بعد) در کلاس‌های دکتر ناصری حداقل به مدت یکسال
2) گذراندن دوره دو ساله هومیوپاتی کلاسیک در آکادمی‌های معتبر بین‌المللی (حضوری یا غیر حضوری)
3) گذراندن دوره‌های دو ساله هومیوپاتی کلاسیک داخل ایران
4) پزشکان هومیوپات کلاسیک که در حال حاضر به طبابت در این رشته اشتغال دارند
5) افرادی که دوره بیولوژی پدیدایی را به پایان رسانده باشند. شایان ذکر است که شرکت کنندگان فعال و منتخب دوره بیولوژی پدیدایی از یکسال عضویت رایگان برخوردار خواهند بود.

مراحل و نحوه عضویت
۱) لازم است ابتدا حساب کاربری در سایت بسازید. (نکته مهم: ایجاد حساب کاربری در سایت کانون به معنی عضویت در کانون نمی باشد. جهت بهرمندی از امکانات کانون لازم است مراحل زیر را طی نمایید)
۲) وارد پروفایل کاربری خود شده و فرم مشخصات خود را تکمیل نمایید.
۳) در صفحه بارگذاری مدارک از پروفایل، "نوع درخواست" خود را مشخص نموده، مدارک شناسایی و تحصیلی خود را بارگذاری کرده و کلید "تعیین نوع و تایید ارسال مدارک" را بزنید تا ثبت شود.
۴) در قسمت "درخواست عضویت" پروفایل، درخواست خود را ثبت نمایید.
۵) چنانچه مدارک شما توسط کانون تایید شود، مشخصات حساب بانکی کانون برای شما از طریق ایمیل ارسال خواهد شد.
۶) جهت تکمیل عضویت، حق عضویت سالانه* را پرداخت و اطلاعات واریز خود را در قسمت مربوطه از پروفایل خو بارگذاری نمایید.
۷) همزمان با ارسال تاییدیه پرداخت، کد عضویت کانون برای شما صادر و به آدرس ایمیل شما ارسال می‌گردد.

راهنمای تصویری مراحل عضویت کانون

* حق عضویت سالانه ( بر اساس تصمیم هیات مدیره _ مصوب پاییز ۹۹):

۱) برای واجدین شرایط مقیم داخل کشور:
الف_ پزشکان : ۱۲۵ یورو (معادل ۴ میلیون تومان) قابل واریز در ۴ نوبت
در صورت واریز یکجا سه میلیون و ششصد هزار تومان
ب_ غیرپزشکان : ۶۵ یورو (معادل ۲ میلیون تومان) قابل واریز در ۴ نوبت
درصورت واریز یکجا یک میلیون و هشتصد هزار تومان

۲) برای واجدین شرایط مقیم خارج از کشور:
الف _ پزشکان: ۴۵۰ یورو
ب_ غیرپزشکان: ۲۵۰ یورو

یادآوری ۱) مدت اعتبار عضویت از تاریخ صدور کد عضویت به مدت یک سال کامل در نظر گرفته شده است.
یادآوری۲) حق عضویت سالانه، ابتدای هر سال توسط هیات مدیره کانون تعیین و اطلاع رسانی خواهد شد.

حمایت مالی
چنانچه عضو کانون همپاس نیستید ولی مایلید از اهداف و فعالیت های کانون حمایت مالی نمایید لطفا از طریق فرم تماس با ما تماس بگیرید. از همراهی شما سپاسگزاریم.

کانون همپاس

بنیاد ۱۳۹۹

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کانون همپاس می‌باشد.